Blog Idental

Licówki, czyli uśmiech rodem z Hollywood

Marzysz o uśmiechu rodem z Hollywood, ale tradycyjne metody wybielania zębów nie są dla ciebie wskazane? Pasta wybielająca i regularna higiena jamy ustnej to za mało, aby twoje zęby odzyskały dawny blask? Zdecyduj się na licówki! Wszystko o nich znajdziesz w naszym wpisie.

Czym są licówki i jakie są wskazania do ich stosowania?

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, o grubości do jednego milimetra, przyklejane specjalną techniką na przednią powierzchnię zębów. Nie tylko stanowią doskonały sposób na wybielenie zębów, lecz również na zamaskowanie ułamanego zęba, wydłużenie lub poszerzenie go oraz na zakrycie nieestetycznych szpar między zębami. Nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia, idealnie maskują trwałe przebarwienia oraz kamuflują pęknięcia zębów.

Jak wygląda nakładanie licówek?

Przede wszystkim, przed założeniem licówek zęby muszą być całkowicie zdrowe, wyleczone z próchnicy i z chorób dziąseł. Kolejnym etapem jest pobranie przez dentystę wycisku zębów pacjenta, w celu wymodelowania kształtu licówek i dobrania ich koloru do reszty uzębienia. Pacjent otrzymuje model licówek, który nosi przez kilka dni, w celu ostatecznego zdecydowania, czy kształt i barwa porcelanowych płatków mu odpowiadają.

W trakcie kolejnej wizyty w naszej klinice dentystycznej stomatolog szlifuje się zęby, robi wycisk, a następnie wysyła go do pracowni protetycznej, gdzie wykonuje się licówki porcelanowe. Nałożone na zęby pacjenta, utwardzane są specjalną lampą.

Warto zdecydować się na oferowane przez nas licówki z kilku powodów. Przede wszystkim są trwałe oraz estetyczne Nie ingerują w tkanki twarde zęba i wyglądem przypominają zęby naturalne. Ponadto licówki nie są podatne na próchnicę, bakterie, ścieranie oraz przebarwienia. Dzięki nim odzyskasz dawny, piękny, zdrowy, biały uśmiech, którym będziesz olśniewać bliskich i przyjaciół. Licówki są w pełni bezpieczne i nie powodują podrażnień dziąseł. Zapraszamy do naszego gabinetu.

 

Zobacz także:
Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna to szeroka gama procedur stomatologicznych, skierowana do najbardziej wymagających pacjentów.
Więcej
Protetyka
Protetyka
Protetyka zajmuje się nie tylko uzupełnianiem braków w uzębieniu czy przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia, ale również poprawą estetyki zębów.
Więcej
Implanty
Implanty
Implantologia to najnowsza i najbardziej ekskluzywna forma uzupełniania braków zębowych. Implant jest elementem zastępującym korzeń własnego zęba.
Więcej
Endodoncja
Endodoncja
Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi zębów oraz powikłań z nimi związanych.
Więcej
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Próchnica zębów to najczęstszy problemem z jakim pacjenci zgłaszają się do lekarza stomatologa. Leczenie zachowawcze pozwala uniknąć przykrych powikłań.
Więcej
Chirurgia
Chirurgia
Chirurgia stomatologiczna zajmuje się zabiegami operacyjnymi w obrębie jamy ustnej. To nie tylko zabiegi usuwania zębów, ale także przygotowujące pacjenta do dalszego leczenia specjalistycznego.
Więcej
Periodontologia
Periodontologia
Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Częstotliwość występowania tych schorzeń kwalifikuje je do grupy chorób społecznych.
Więcej
Ortodoncja
Ortodoncja
Leczenie ortodontyczne ma na celu przywrócenie prawidłowego zgryzu i estetycznego uśmiechu. Może być prowadzone zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.
Więcej
Profilaktyka Stomatologiczna
Profilaktyka Stomatologiczna
Profilaktyka stomatologiczna to zapobieganie chorobom zębów i przyzębia. Systematycznie i prawidłowo stosowana pozwala osiągnąć najdoskonalsze efekty w postaci zdrowego, uzębienia oraz pięknego uśmiechu.
Więcej
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Nasze pociechy bywają czasami bojaźliwe i sprawiają wiele kłopotów podczas pierwszych prób leczenia zębów. Sytuacje takie są stresujące zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.
Więcej