Blog Idental

Kto kwalifikuje się do wszczepienia implantu?

Implanty stomatologiczne to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w dziedzinie stomatologii. Dzięki nim można skutecznie uzupełnić braki w uzębieniu, a tym samym poprawić komfort życia pacjentów. Warto przyjrzeć się bliżej temu tematowi, aby dowiedzieć się, kto może skorzystać z tego rodzaju leczenia oraz jakie są jego najważniejsze zalety.

Kwalifikacja do wszczepienia implantu

Nie każdy pacjent może zostać zakwalifikowany do wszczepienia implantu zęba. Przede wszystkim, konieczne jest przeprowadzenie dokładnego badania stomatologicznego oraz ocena ogólnego stanu zdrowia osoby zgłaszającej się na zabieg. Istnieją jednak pewne kryteria, które muszą być spełnione, aby móc skorzystać z tego rodzaju leczenia. Obejmują one między innymi wystarczającą ilość kości w miejscu planowanego wszczepienia implantu, brak przeciwwskazań zdrowotnych oraz odpowiednią higienę jamy ustnej. Co więcej, na wszczepienie implantu mogą się też zdecydować osoby, które mają braki w uzębieniu.

Najważniejsze zalety implantów stomatologicznych

Warto zastanowić się nad wyborem implantów stomatologicznych ze względu na ich liczne zalety. Przede wszystkim, są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które straciły jeden lub więcej zębów. Implanty zastępują korzeń naturalnego zęba, dzięki czemu idealnie spełniają jego funkcje. Dzięki temu pacjent może normalnie jeść, mówić oraz się uśmiechać, nie odczuwając żadnych dyskomfortów. Kolejną zaletą implantów jest ich wygoda. W przeciwieństwie do protez nie trzeba ich wyciągać do mycia zębów ani martwić się o ich utrzymanie. Implanty są trwałe i rzadko wymagają wymiany, wystarczy dbać o nie tak samo, jak o zęby naturalne. Warto również dodać, że są one estetyczne i nie różnią się wyglądem od prawdziwych zębów.

 

Zobacz także:
Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna to szeroka gama procedur stomatologicznych, skierowana do najbardziej wymagających pacjentów.
Więcej
Protetyka
Protetyka
Protetyka zajmuje się nie tylko uzupełnianiem braków w uzębieniu czy przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia, ale również poprawą estetyki zębów.
Więcej
Implanty
Implanty
Implantologia to najnowsza i najbardziej ekskluzywna forma uzupełniania braków zębowych. Implant jest elementem zastępującym korzeń własnego zęba.
Więcej
Endodoncja
Endodoncja
Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi zębów oraz powikłań z nimi związanych.
Więcej
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza
Próchnica zębów to najczęstszy problemem z jakim pacjenci zgłaszają się do lekarza stomatologa. Leczenie zachowawcze pozwala uniknąć przykrych powikłań.
Więcej
Chirurgia
Chirurgia
Chirurgia stomatologiczna zajmuje się zabiegami operacyjnymi w obrębie jamy ustnej. To nie tylko zabiegi usuwania zębów, ale także przygotowujące pacjenta do dalszego leczenia specjalistycznego.
Więcej
Periodontologia
Periodontologia
Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Częstotliwość występowania tych schorzeń kwalifikuje je do grupy chorób społecznych.
Więcej
Ortodoncja
Ortodoncja
Leczenie ortodontyczne ma na celu przywrócenie prawidłowego zgryzu i estetycznego uśmiechu. Może być prowadzone zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.
Więcej
Profilaktyka Stomatologiczna
Profilaktyka Stomatologiczna
Profilaktyka stomatologiczna to zapobieganie chorobom zębów i przyzębia. Systematycznie i prawidłowo stosowana pozwala osiągnąć najdoskonalsze efekty w postaci zdrowego, uzębienia oraz pięknego uśmiechu.
Więcej
Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca
Nasze pociechy bywają czasami bojaźliwe i sprawiają wiele kłopotów podczas pierwszych prób leczenia zębów. Sytuacje takie są stresujące zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.
Więcej